Front End Developer Baia Mare

Suntem in cautarea unui coleg Front-End Developer in cadrul SilkWeb pentru a se alatura echipei noastre full-time. Daca doresti sa construiesti proiecte durabile, de viitor si de impact, bun venit in echipa!

Cautam un Front End Developer Senior, care stapaneste la perfectie HTML5, CSS3 si XHTML, este mega priceput si vrea sa se alature echipei noastre de developeri, aici la SilkWeb. El sau ea va lucra pe Front End – atat pentru clienti cat si pe aplicatii folosite intern. Te poti astepta la jQuery & HTML5, Bootstraps, Photoshop, JavaScript pentru proiecte la care muncesti de la inceput sau pentru cele pe care trebuie sa le modifici. Daca, printr-un miracol, mai stii si PHP, promitem ca facem cinste cu pizza chiar in prima zi in care incepi lucrul.

Avem nevoie de cineva cu ochi buni pe detalii pentru a respecta directivele de UI/UX, care ia fiecare task ca si o provocare si care cauta si aplica intotdeauna cele mai bune solutii. Nu suntem pe principiul “omul bun la toate” ci cautam un coleg sociabil si dedicat, care lucreaza impreuna cu toata echipa.

A, nu cautam nici un om licentiat in ortografie, care este oripilat de o propozitie luuunga cu un numar ridicol de virgule 😉

silkweb dezvoltare

Responsabilitati. Daca esti interesat sa:

 • Contribui in zona de front-end development in cadrul proiectelor
 • Urmaresti planificarea proiectului si sa respecti deadline-urile
 • Testezi cross-browser
 • Colaborezi cu colegii pe testare, pentru fixarea bugurilor
 • Iti aduci aportul in cadrul echipei prin propunerea de implementare a noutatilor din tehnologie
 • Fii la curent cu update-urile din aceasta arie de development

Cerinte. Si stii sa:

 • Vorbesti fluent HTML5, CSS3, XHTML
 • Folosesti Photoshop (slice psd)
 • Ai experienta JavaScript
 • jQuery
 • Ajax

Constituie un avantaj. Dar si:

 • UI/UX know-how
 • Bootstraps
 • Responsive  design

Oferta noastra (bonusuri, beneficii) – Ce ai tu de castigat

 • Salariu negociabil in functie de experienta si competente
 • Un mediu de lucru intr-o echipa tanara si entuziasta, cu orientare spre dezvoltare
 • Sarbatorim fiecare eveniment cu pizzaaa, tort, ciocolata si multa voie bune
 • Avem Happy Coffee Lunea, ca sa incepem fiecare saptamana cu un boost de energie si motivare
 • Un birou mega fain, cu vedere spre munti, astfel incat sa te simti revigorat de fiecare data cand iei o pauza de la task-urile tale.
 • Teambuilding-uri anuale
 • Asigurare de viata
 • Abonament la sala
 • Cursuri de dezvoltare personala

Din ce alte cauze ar trebui sa te alaturi echipei SilkWeb?

echipa silkweb

Pentru ca suntem o echipa de oameni dedicati si prietenosi iar biroul nostru e locul perfect in care sa iti dezvolti o cariera fructuoasa pe specializarea ta. Avem o experienta de peste 10 ani, cu peste 500 de clienti fericiti, atat pe partea de platforma cat si pe cea de servicii de marketing.

Exact, impreuna am dezvoltat una dintre cele mai stabile si complete platforme eCommerce, in totalitate romaneasca. Mai mult, oferim si servicii de online marketing: SEO, gestionare conturi AdWords, Facebook Ads, Social Media Marketing, Email Marketing, Optimizarea ratei de conversie. Practic, oferim tot ce are nevoie o afacere online pentru a se dezvolta si a se transforma intr-un brand de succes, pe primele locuri in piata de eCommerce.

Vezi tu, nu vei lucra cu o echipa oarecare ci cu niste oameni inteligenti si ambitiosi care isi unesc fortele pentru a face o schimbare in bine. Cultura noastra organizationala se bazeaza pe prietenie, comunicare, transparenta si sprijin reciproc, pentru a indeplini un obiectiv comun: SUCCESUL.

Vrei sa fii si tu unul dintre oamenii de la SilkWeb care duc piata de eCommerce din Romania cat mai sus? Iubesti web-ul si vrei sa construiesti cot la cot cu noi proiecte extraordinare? Te invitam sa trimiti CV-ul tau pe adresa de email: cv@silkweb.ro.

Sau, daca nu te regasesti in cerintele de mai sus, poti sa dai un share pentru a ajuta un prieten / cunoscut din lista ta. Multumim frumos!

Vrei mai mult? Vezi Cultura organizationala a agentiei SilkWeb sau de ce avem un perete plin cu diplome sau articolul colegei noastre, Adriana, Anul 5 la SilkWeb si Drumul Meu Catre Succes.

Anuntul este de actualitate si acum cand il citesti.